O nás

VF celosvětově

VF je celosvětovou jedničkou v oblasti značkového oblečení. Sídlo společnosti je v americkém Greensboro. Pro Evropu máme dvě centrály, v belgickém Bornemu a švýcarském Stabiu. Společnost se opírá o tyto stěžejní pilíře:

  • divize Denim (džínové oděvy)
  • divize Outdoor (oblečení pro volný čas)
  • divize Sportswear (sportovní oblečení)
  • divize Packs (batohy, kabelky)
  • divize Intimates (spodní prádlo)

Mezi naše značky patří: Wrangler®, Lee®, Riders®, Rustler®, The North Face®, Vans®, Reef ®, Napapijri®, Kipling®, Nautica®, John Varvatos®, Jansport®, Eastpak®, Eagle Creek®, Timberland®.

Již více než 100 let neustále rosteme a nabízíme svým zákazníkům po celém světě vysoce kvalitní značkové zboží.VF celosvětově zaměstnává přes 64 000 zaměstnanců, kteří hovoří více než 55 jazyky.


VF v České republice

V roce 2004 přestal již kapacitně vyhovovat sklad, který byl původně situován v Praze – Zbraslavi, a bylo otevřeno nové logistické centrum ve Zdibech. Hlavní podíl zaujímalo oblečení od výrobce známé džínové značky H.I.S.. Nové logistické centrum zabíralo v počátcích skladovou plochu 14.000 m2.

Od roku 2004 prodělalo centrum ve Zdibech několik významných změn. Dnes operujeme ve třech halách o celkové rozloze 105.300 m2 (DC01: 24.300 m2, DC04: 21.000 m2, -, DC06: 60.000m2). Zaměstnáváme přes 650 stálých zaměstnanců a v době hlavní sezóny až 400 brigádníků.

Hala DC01 se zaměřuje především na džínové oblečení Wrangler, Lee a značky Napapijri a Reef. Hala DC 04 operuje pouze se značkou Vans. Nová hala DC06 je postavena pro zboží Vans a reklamace. Svou distribucí pokrýváme především evropské destinace.

Distribuční centra v ČR vede ředitel distribuce Česká republika Ing. Aleš Fiala.

Naše distribuční centrum patří mezi největší distribuční centra ve střední a východní Evropě. Je to moderní, plně automatizované pracoviště s dostatkem prostoru pro logistické operace splňující všechny standardy EU.


Nejdůležitější historické mezníky

1899 - John Barbey zakládá výrobu podšívek a rukavic v americkém městečku Reading - Pennsylvania

1919 - společnost je přejmenována na Vanity Fair Silk Mills

1920 - společnost se zaměřuje již pouze na výrobu dámského spodního prádla a punčochového zboží z hedvábí

1941 - USA vstupují do války, veškerá výroba hedvábí je určena pro americkou armádu - výrobu padáků a dalších důležitých výrobků

1951 - akcie Vanity fair poprvé veřejně obchodovány 1953 - Vanity Fair představuje leopardí potisk, který se přes noc stal velikou senzací

1969 - společnost přejmenována na VF Corporation

1969 - VF Corporation kupuje H.D.Lee a touto akvizicí vstupuje do oblasti výroby a prodeje jeans

1970 - VF otevírá první factory outlet

1983 - dosažení hranice obratu 1mld USD